Polityka prywatności

Niniejsza polityka prywatności określa zasady zbierania, przetwarzania, przechowywania i dostępu do powierzonych za pośrednictwem sklepów internetowych www.alleKLIMA.pl oraz www.alleWENTA.pl danych osobowych przedsiębiorcy działającym pod firmą GRUPA BAS Bartłomiej Bukowicz z siedzibą w Łodzi, 94-113 przy ul. Sieciowej 4 wpisanego do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, NIP 727-265-34-93, REGON 100115438.
1. Informacje osobowe zbierane są wyłącznie w sposób jawny i za wyraźną zgodą użytkownika.
2. Dane osobowe są zbierane w następujących przypadkach:
a) Podczas rejestracji lub składania zamówienia. Zbierane są wtedy m.in. takie dane osobowe jak imię, nazwisko, e-mail, telefon itp.
b) Podczas korzystania ze sklepu internetowego, automatycznie zbierane są dane o charakterze nieosobowym dotyczące adresu IP, nazwy domeny, typu przeglądarki itp.
c) Podczas kontaktu z nami m. in. za pomocą strony internetowej, telefonu, czy e-mail zbierane są takie informacje jak imię, nazwisko, e-mail, telefon itp.
3. Powierzone dane osobowe takie jak adres wykorzystywane są w celu realizacji złożonego zamówienia, z tego względu Twoje dane mogą być przekazane firmie kurierskiej lub operatorowi pocztowemu.
4. Powierzone dane osobowe takie jak e-mail wykorzystywane są w celu realizacji programu „Zaufane opinie”, z tego względu Twoje dane mogą być przekazane firmie Ceneo Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, przy ul. Grunwaldzka 182, 60-166, wpisanej do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy KRS 0000493884, NIP 7792420393, REGON 302655470.
5. Jeśli Klient wyrazi dodatkową zgodę dane osobowe takie jak e-mail wykorzystywane są w celu realizacji programu „Wiarygodne opinie”, z tego względu Twoje dane mogą być przekazane firmie Grupa Okazje Sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi, przy al. Tadeusza Kościuszki 23/25, 90-418, wpisanej do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Łodzi Śródmieścia w Łodzi, XX Wydział Gospodarczy KRS 0000513788, NIP 7252071227, REGON 101681944.
6. Informacje o charakterze nie osobowym są zbierane automatycznie w celach tworzenia statystyk dotyczących ruchu na witrynie, użytkowników i ich zachowań.
7. Jeśli Klient wyrazi dodatkową zgodę na otrzymywanie informacji handlowych o promocjach i nowościach to przekazane dane mogą być wykorzystane w celu informowania o nowych produktach, usługach oraz promocjach oferowanych przez sklep internetowy www.alleKLIMA.pl lub www.alleWENTA.pl.
8. W żadnym wypadku dane osobowe nie są udostępniane innym podmiotom do celów marketingowych.
9. W przypadku naruszenia regulaminu sklepu internetowego, naruszenia prawa, lub gdy będą wymagały tego przepisy prawa, powierzone dane osobowe mogą być udostępnione organom wymiaru sprawiedliwości.
10. Klient ma prawo do uzupełnienia, uaktualnienia, sprostowania danych osobowych lub całkowitego ich usunięcia (prawo do bycia zapomnianym) na stronie sklepu internetowego w zakładce „KONTO” lub poprzez kontakt z obsługą sklepu.
11. Klient ma prawo do przeniesienia swoich danych, które powinny zostać mu wydane lub przekazane innemu administratorowi w powszechnie używanym formacie.
12. Klient ma prawo do wycofania zgody na zbieranie, przetwarzanie i przechowywanie swoich danych w każdym momencie poprzez kontakt z obsługą sklepu.
13. Oferowane przez nas usługi nie są przeznaczone dla dzieci poniżej 16 roku życia, w związku z tym informujemy, że świadomie nie przetwarzamy ich danych bez ważnej zgody opiekunów prawnych. W innym przypadku podejmiemy odpowiednie kroki w celu jak najszybszego usunięcia ich z naszej bazy.
14. Powierzone dane osobowe są przechowywane i zabezpieczone zgodnie z zasadami określonymi w obowiązujących przepisach prawa.