Preparat do czyszczenia klimatyzacji i urządzeń chłodniczych 1L

https://www.alleklima.pl/image/data/Alpinus/PreparatCzyszczącyDoUrzadzeńChłodniczychKlimatyzacyjnychGrzewczychCLIMACLEANERSTANDARD.jpg
Indeks towaru: 101184
Model: CLIMACLEANER-1L

Producent: Alpinus
Kod artykułu (EAN): 5908269291311
Gwarancja: data ważności na opakowaniu
Regularna cena: 38,00 PLN
Najniższa cena z 30 dni przed promocją: 38,00 PLN
Aktualna cena: 37,50 PLN
Netto: 30,49 PLN
Ilość do zamówienia: szt.
Status: Dostępny (realizacja w 24h) - towar w magazynie

Opis

Profesjonalny preparat polskiej marki Alpinus chemia przeznaczony do odgrzybiania i czyszczenia powierzchni różnych urządzeń w tym chłodniczych, klimatyzacyjnych i grzewczych. Climacleaner skutecznie rozjaśnia, usuwa brud, kurz, oleje i inne tłuszcze z powierzchni odpornych na działanie wody, a także pozwala zwalczać groźne dla zdrowia bakterie i grzyby. Climacleaner jest również przeznaczony do urządzeń z branży gastronomicznej, takich jak lady chłodnicze i chłodnie, jednak należy przy tym pamiętać, że po użyciu preparatu powierzchnia urządzenia gastronomicznego musi być przemyta czystą wodą.

W skład chemiczny preparatu wchodzi chlorek didecylodimetyloamoniowy jako czwartorzędowy związek amonowy działa przede wszystkim przeciwbakteryjnie i grzybobójczo. Działając na bakterie, grzyby i pleśnie występujące w klimatyzacji, związek ten również zmniejsza ryzyko powstania i rozwoju wielu groźnych chorób (w tym: legionellozy, gronkowca złocistego oraz rotawirusów). Zawarte również w składzie chemicznym płynu D-limonen oraz 2-butoksyetanol stosowane szeroko w środkach czystości do gospodarstwa domowego zapewniają właściwości odtłuszczające, czyszczące i odświeżające, pozostając przy tym bezpiecznymi dla człowieka.
Dzięki niewygórowanej cenie i szerokim możliwościom stosowanie produktu jest wydajne i ekonomiczne. Środek świetnie sprawdza się w miejscach wymagających regularnej konserwacji urządeń chłodniczcych i klimatyzacji.

Preparat nie odbarwia i nie narusza powierzchni. Jest całkowicie przyjazny dla środowiska naturalnego, a po zakończeniu działania chemiczneho ulega biodegradacji.

Środek jest na bazie wody i jednocześnie też nie zawiera rozpuszczalników, fosfornaów i kwasów groźnych dla zdrowia człowieka i jego otoczenia.

Płyn jest niepalny, co zwiększa bezpieczeństwo stosowania i umożliwia użycie środka w miejscach niedostępnych dla innych ulegających zapłonowi produktów.

Produkt posiada atest Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny.
Preparat do czyszczenia klimatyzacji i urządzeń chłodniczych 1L - 008

Parametry techniczne

Chemia
Pojemność (l)
1
Przeznaczenie
Płyn do czyszczenia urządzeń chłodniczych, klimatyzacyjnych i grzewczych
Zwroty bezpieczeństwa
H315: Działa drażniąco na skórę. H319: Działa drażniąco na oczy. H317: Może powodować reakcję alergiczną skóry. P264: Dokładnie umyć ręce po stosowaniu. P280: Zakładać rękawice ochronne/odzież ochronną/ochronę oczu/ochronę twarzy. P302+P313: W przypadku kontaktu ze skórą umyć dużą ilością wody. P333+P313: W przypadku wystąpienia podrażnienia skóry lub wysypki zasięgnąć porady/zgłosić się pod opiekę lekarza. P501: Zawartość/pojemnik usuwać do odpowiednich miejsc, zgodnych z obowiązującymi przepisami.
Akcesoria w komplecie
Dozownik, korek
Okres ważności
36 m-cy od daty produkcji

Opakowanie

Zawartość opakowania: preparat z dozownikiem.
Wymiary opakowania WxSxG (mm): 340x120x120
Waga z opakowaniem (kg): 1,20